TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Kodlayap Projesi

18 Eylül Cumartesi Veli toplantımız olacaktır.

KODLAYAP PROJESİ- TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PLANLAMASINA DAİR HUSUSLAR
18 Eylül Cumartesi Veli toplantımız olacaktır.

     Veli bilgilendirme toplantısı 18 Eylül cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Yer ve zaman konusunda 17 Eylül Cuma günü tarafınıza bilgilendirme ve hatırlatma mesajı gönderilecektir. Tüm velilerimizin katılım göstermesi önem arzetmektedir.

     Öğrencilerimizden halen 5-6-7 ve 8. Sınıflar eğitim öğretime devam edecektir. 8. Sınıflar için sınav seneleri olması nedeniyle devam zorunluluğu yoktur. 5-6-7. Sınıflar için yıllık en fazla mazerete bağlı 4 gün devamsızlık hakkı vardır. Devamsızlık mazeretine dair kurumumuza bilgi verilmesi zorunludur.

     Halen Liseye Devam Eden Öğrencilerimiz ise kodlayaptrabzon.meb.gov.tr adresinde bulunan "Kodlayap Proje Öğrencisi Formu"nu ( http://meb.ai/tD6583 ) 18 Eylül Cumartesi gününe kadar doldurmaları gerekmektedir.Liseye devam eden proje öğrencilerimiz proje çalışmalarının günlerini danışmanları ile görüşerek belirleyecektir. Liseye devam eden proje öğrencilerimiz ile ilgili koordinasyon merkezimizde görevli öğretmenimiz Adem BAYRAKTAR tarafından yapılmaktadır. Liseye devam eden öğrencilerimizin kurumumuza mesai gün ve saatlerinde yüzyüze uğramaları önerilmektedir.

     Halen 5-6-7 ve 8. Sınıfa devam eden Kodlayap Projesi öğrencilerimiz  Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri Merkezindeki öğrenimlerine yüzyüze olarak devam edeceklerdir.

     Halen 5-6-7 ve 8. Sınıfa devam eden Kodlayap Projesi öğrencilerimiz  Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Becerileri Merkezindeki öğrenimlerine 3 Ekim 2021 Pazar gününden başlayarak her hafta Pazar günü devam edeceklerdir. Kodlayap Projesinde görevli öğretmen ve öğrencilerimizin Teknofest Havacılık ve Uzay Festivali yarışmaları sürecinde il dışında olmasından dolayı derslerimiz 3 Ekim 2021 Pazar günü başlayacaktır. 

Pazar Sabah gruplarımız 09:00-12:10,  Pazar Öğlen gruplarımız ise 13:30-16:40 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Öğrencimizin Pazar günü sabahçı ya da öğlenci olduğu eğitim öğretim başlamadan tarafınıza bildirilecektir.

 

2021-2022 ve 2022-2023 yıllarında kurumumuzda aşağıdaki derslerin verilmesi planlanmıştır. Öğrencimizin sınıf düzeyine göre alacağı dersler öğretmenler kurulunca belirlenmiştir.

Temel Bilişim Teknolojileri

Görsel Programlama

Temel Elektronik

Grafik Tasarım ve Animasyon-1.Seviye

Üç Boyutlu Modelleme

Metin Tabanlı Programlama 1.Seviye

Arduino ile Robotik

Grafik Tasarım ve Animasyon-2.Seviye

Üç Boyutlu Modelleme

Metin Tabanlı Programlama 1.Seviye

MBlock ile Robotik

Grafik Tasarım-2.Seviye

Metin Tabanlı Programlama 2. Seviye

Mobil Programlama

Üç Boyutlu Modelleme 2.Seviye

Arduino ile Robotik

Değerli velilerimiz her türlü soru, bilgilendirme ve talepleriniz için mesai saatleri arasında 0462 223 44 66 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Aynı sabit numarayı kaydederek whatsapp üzerinden de kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz. Koordinatör öğretmenlerimizin, sınıf ve ders öğretmenlerimizin şahsi telefonlarından iletişimde bulunmamanızı önemle rica ederiz.

Gülbaharhatun Mh. Faik Dranaz Cd. No8 Ortahisar / TRABZON - 0462 223 4466

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.