TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Kodlayap Projesi

18.09.2021 tarihli veli toplantısına dair bilgilendirme.

Toplantımıza katılamayan velilerimizden gelen istek üzerine toplantımızın içeriği, özeti ve önemli hususlar aşağıda paylaşılmıştır.
18.09.2021 tarihli veli toplantısına dair bilgilendirme.

     Müdürlüğümüz Kodlayap Projesi yürütme kurulunca alınan kararlar doğrultusunda halen okullarında 5,6,7. sınıf olan öğrencilerimiz derslerimize 3 Ekim Pazar günü başlayarak devam edilecektir.

     Okullarında halen 8,9,10,11 olan öğrencilerimizden proje öğrencisi olarak devam etmek isteyen öğrencilerimiz kodlayaptrabzon.meb.gov.tr sayfamızda yer alan "Proje Öğrencimiz Olmak İster misiniz?" formunu dolduracaktır. Ekim ayı içerisinde tarafınıza dönüş yapılıp çalışılacak projenin gününe göre Cumartesi ya da Pazar günü proje çalışmalarına devam sağlanacaktır.

     Çoğunlukla uygulamalı eğitimlerini verdiğimiz Bilişim Teknolojileri alt alanlarındaki derslerde ve kurumumuzda hazırlanan projelerde kullanılan malzemeler yenilikçi teknolojiler olmaları nedeniyle çoğunlukla da ithal ürünlerdir. Bu nedenle ciddi bir maliyet oluşturmaktadır ve kurumsal olarak Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Becerileri Merkezinin herhangi bir bütçesi yoktur. Derslerde kullanılan materyaller, projelerde kullanılan malzemeler, projelerdeki ulaşım, konaklama,  sınıflardaki ihtiyaç duyulan donanım ürünleri; dönem dönem valiliğimiz, belediyemiz ve müdürlüğümüzce sağlanan kaynaklardan sağlanmaktadır. Bu bağlamda Kodlayap projesinin devamı için destek veren tüm kurumlarımıza ve sponsorluk veren hayırsever vatandaşlarımıza, velilerimize teşekkürü borç biliriz. Tüm bunlara rağmen her yıl eğitimlerimizi daha nitelikli hale getirmek, projelerimizi ve proje öğrencilerimizi arttırmak, ulusal ve uluslararası projelere katılım sayılarımızı arttırmak hedeflerimiz doğrultusunda bağışlara ihtiyaç duyulmaktadır. Süreçler şeffaflıkla siz değerli velilerimizle paylaşılarak velilerimizden tamamen gönüllü olarak bağış yapmak isteyenlerin müdürlüğümüz paydaşı ve denetiminde olan "TRABZON EĞİTİMSİZ OLMAZ DİYENLER DERNEĞİ" adına IBAN: TR750001001549635157715002 nolu hesaba "Bağış" yazarak destek verebilecekleri belirtilmiştir.

     İletişim için öncelikle Kurumsal İletişim hattımız (aynı zamanda Whatsapp hattı) 04622234466 nolu telefondan yazışmanızı rica ederiz. Yazışma olmasının avantajı kayıtlı kaldığından cevaplanmama ihtimali olmamasıdır ve hataya mahal bırakmamasıdır. Yazışma imkanı olmayan durumlarda hafta içi mesai saatleri içerisinde ayni numara uzerinden bize ulaşmanızı rica ederiz. Öğretmenlerimize, koordinatörlerimize kişisel numaralarından erişim sağlanması hak vereceğiniz üzere profesyonel bir durum değildir. Hassasiyet göstermenizi önemle rica ederiz.

     Kurumumuzla ilgili tüm duyuru, açıklama ve bilgilendirmeleri kurumumuz resmi web sayfası olan kodlayaptrabzon.meb.gov.tr sayfamızdan ve sosyal medya  @kodlayaptrabzon aratarak takip edebilirsiniz.

Gülbaharhatun Mh. Faik Dranaz Cd. No8 Ortahisar / TRABZON - 0462 223 4466

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.