TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Kodlayap Projesi

Savaşan IHA takımımız Teknofest Finallerinde

Yarışmadaki başarılı ve başarısız uçuşlarımızın ardından resmi olmayan sonuçlara göre, ilk kez katıldığımız Savaşan İHA finalinde 7.olma başarısı gösterdik.
Savaşan IHA takımımız Teknofest Finallerinde

Teknofest 2021 İstanbul Havacılık ve uzay festivalinde Savaşan insansız hava aracı kategorisinde Siharnaq isimli takımımız finallerde yarıştı.

Adını Satürn gezegeninin uydusu olan siharnaq'tan alan öğretmen ve öğrencilerimizden oluşan takımımız,

Ön Tasarım Raporu
Kritik Tasarım Raporu
Uçuş Videoları
Finale Katılım
aşamalarını geçerek finallerde yarışma hakkı kazandı.

Final yarışmalarında;
Mekanik Test
Haberleşme Testi
Uçuş onayı, aşamalarını geçti.

Yarışmadaki başarılı ve başarısız uçuşlarımızın ardından resmi olmayan sonuçlara göre, ilk kez katıldığımız finallerde 7.olma başarısı gösterdik.

Takımımızın finallere kalmasında, uçuş hakkı elde etmesinde ve yarışmasında emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Kodlayap Projesi kapsamında öğrenim gören öğrencilerimiz, alanında uzman öğretmen ekibiyle beraber yerel,ulusal ve uluslararasi yarışmalarda önemli başarılar elde etmeye devam ediyor. Basta kodlayap projesini himaye eden valimiz Sn. İsmail Ustaoglu olmak üzere , süreçte desteklerini esirgemeyen il müdürümüz Sn. Hızır Aktaş, şube müdürümüz Sn. Serkan Harput beylere ve tüm Kodlayap Projesi ekibine (Ugur Cira, Arif Terzi, Sabit Saygın, Galip Berk, Adem Bayraktar, Emin Terzi, Şinasi Türkben) üstün gayretlerinden ötürü teşekkür ederiz.

 

Gülbaharhatun Mh. Faik Dranaz Cd. No8 Ortahisar / TRABZON - 0462 223 4466

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.